Interiérovy drevený obklad

S použitím interiérového obkladu dodáte Vášmu bytu, domu alebo iných komerčných priestorov nový rozmer a atraktívny zaujímavý vzhľad. V ponuke našej spoločnosti si môžete vybrať z rôznych typov, profilov a materiálov obloženia stien od popredných značkových výrobcov dreva a spracovania dreva.

Kartáčové drevo

Značka 4


Kartáčové drevo prináša priestoru osobitný design. Tento spôsob a štýl je inšpirovaný prírodnou krásou dreva. Kartáčové drevo pomocou spracovania kefovacím strojom je čoraz žiadanejší druh. V ponuke máme: 

kefované  drevo - obklady ( tatranský profil, zrubový profil, perodrážka) a dlážkovica zo smrekového dreva

kefované a opaľované drevo - obklady ( tatranský profil, zrubový profil, perodrážka) a dlážkovica zo smrekového dreva

Kefovaný povrch dreva znamená jemné odstránenie dreva pomocou špeciálnej kefy z povrchu a tým vynikne štruktúra dreva.  Takto opracovaný povrch získava väčšiu tvrdosť, dlhšiu životnosť a originalitu. Kartáčovanie dreveného obkladu sa robí z kvalitného sušeného smrekového dreva a v troch spôsoboch kefovania :

- plytké : povrch dostáva hladkú jedinečnú štruktúru, neobsahuje žiadne voľné vlákna, hĺbka reliéfu je približne do 1 mm, ľahko sa udržiava. Využíva sa na podlahy, dvere, schody, nábytok a pod.

- stredné : používa sa stredne tvrdá oceľová kefa, hĺbka reliéfu je približne 2 mm. Vlákna sú viac vystúpené a povrch má silnejší optický efekt. Využíva sa najmä na obklady stien, stropov, dvere a pod.

- hlboké : používa sa oceľová kefa s hrubším vláknom a nylón. Povrch pôsobí ako starobylé drevo, vzniknutá hlboká štruktúra dreva obsahuje uvoľnené drevené vlákno. Využíva sa na obklady stropov, konštrukcie, priznané trámy, nábytok v moderných, prípadne industriálnych interiérov, komerčných objektov a pod.Opaľovaný a kefovaný povrch dreva -  Povrch dreviny sa najskôr opáli, tým vznikne zuhoľnatená vrstva, ktorá sa následne vykefuje, Týmto spracovaním sa vytvorí na povrchu zaujímavá estetická štruktúra dreva, ktorá sa ďalej nemusí upravovať náterovou hmotou. 


TECHNICKÉ PARAMETRE
Materiál smrekový obklad
Profil tatranský, perodrážka, dlážkovica, zrubový profil
Hrúbka (mm) 15, 19, 24, 27, 35, 40
Šírka (mm) 98, 139, 170, 190
Dĺžka (m)  4, 5 (na dopyt 3,5 a 4,5)

Kartáčové drevo galéria
Kartáčové drevo galéria
Kartáčové drevo galéria
Kartáčové drevo galéria

Ďalšie produkty