Terasy

Terasy sú moderným riešením exteriérového designu. Ponúkame Vám širokú škálu drevených terás z exotických či európskych drevín a tiež ponúkame terasy z kompozitných dosák od spoločnosti Inoutic, ktorý je popredným výrobcom obkladov a terás  z unikátneho materiálu Twinson. Široký výber a výhody materiálov si môžete nájsť v tejto sekcií. 


Drevené

Termoborovica - vyrába sa z fínskej borovice,vyskytuje sa v celej Európe a je preto zvyknutá na tunajšie klimatické podmienky . Výrobný proces termizácie zlepšuje rozmerovú stabilitu a biologickú odolnosť dreva. Sú odolnejšie voči poveternostným vplyvom, drevokazným hubám, hnilobe a plesniam. Pre svoju odolnosť a dlhú životnosť ju môžeme  prirovnávať k exotickým drevinám. Nová technológia spracovania dreva je veľmi ekologická a efektívna. Tepelne upravované drevo je vhodné do interiéru a exteriéru, využíva sa pri obkladaní odvetraných fasád budov, na terasy, sauny a pod. Terasové dosky z Termoborovice sú hnedej až tmavohnedej farby s krásnou kresbou dreva. Borovica je jedinečná s početnými pevnými hrčami.

Termojaseň - podobne ako borovica aj jaseň sa vyskytuje v celej Európe a preto skvele odoláva tunajším poveternostným podmienkam . Jaseň je prirodzene svetlohnedý, po výrobnom procese termizácie však získava krásnu tmavohnedú farbu. Proces po tepelnej úprave dreva zlepšuje životnosť a odolnosť dreva, výrazne zlepší jej fyzikálne vlastnosti. Výhodou sú tiež odolnosť voči poveternostným vplyvom, drevokazným hubám, hnilobe a plesniam. Nová technológia spracovania dreva je veľmi ekologická a efektívna. Tepelne upravované drevo je vhodné do interiéru a exteriéru, využíva sa pri obkladaní odvetraných fasád budov, na terasy, sauny a pod. 

Sibírský smrekovec - Pochádza zo sibírskych lesov, kde vďaka klimatických podmienkach zaručuje drevu vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom počas dlhých rokov. Vyznačuje sa výraznými letokruhmi, je svetložltej až svetlohnedej farby, ktorá týmto vytvára a dodáva drevine krásny vzhľad a kresbu dreviny. Toto ihličnaté drevo je preto vhodné do exteriéru a má výborné vlastnosti i do namáhaného prostredia, je cenovo dostupná. Drevina sibírskeho smrekovca je tvrdá, ťažká, dlhoveká, vyznačuje sa aj prírodnou stálosťou. Dlho odoláva hnilobe, dokonca aj vode. Tvrdosť smrekovca sibírskeho je na úrovni duba. Smrekovec je odolný voči biologickému ničeniu, preto jeho drevina nevyžaduje chemické napúšťanie a ostáva ekologicky čistá.

Massaranduba -  je tropická drevina pochádzajúca z tropickej Južnej Ameriky. Drevina Massaranduba je vínovočervenej až červenohnedej farby s nevýraznou štruktúrou a kresbou. Massaranduba je veľmi tvrdá, preto je vhodná do obzvlášť namáhaných exteriérových priestorov,  má tiež dlhú životnosť vďaka svojej hustote a látkam, ktoré obsahuje. Tieto olejnaté látky, ktoré v sebe drevina Massaranduba obsahuje, môžu byť v prvej fáze vystavenia poveternostným podmienkam vyplavené dažďom. Pre svoju krásnu farbu a stabilitu je v súčastnosti veľmi obľúbenou drevinou. 

IPE -  je tropická drevina, pochádza zo strednej a Južnej Ameriky. pe predstavuje vysokú kvalitu, extrémnu tvrdosť a dlhú životnosť, vďaka čomu sú ideálnym riešením do extrémne namáhaných priestorov, využíva sa tiež do interiéru a exteriéru. Okrem jedinečnej tvrdosti a hustoty zaujme táto drevina minimálnym zosychaním, vynikajúco odoláva drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe. Ipe má tiež nádhernou dekoratívnou kresbou dreva, je olivovohnedej, svetlo až tmavohnedej farby. Ak chcete mať pre Vašu terasu to najlepšie z jej vlastností je Ipe výborná voľba.

Bangkirai -Je exotická drevina, pochádzajúca z Ázie. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči vonkajším poveternostným vplyvom, drevina je prirodzene odolná voči škodcom, hnilobe a tvorbe plesní. Vďaka svojej vysokej tvrdosti sa používa pri veľmi zaťažovaných stavebných konštrukcií. Bangkirai má svetlohnedé až červenohnedé sfarbenie, letokruhy nie sú poznateľné. Pre túto drevinu sú charakteristické malé otvory o priemeru 0,5 - 1,5 mm spôsobené červotočom, ktoré žijú iba v živom strome. Tieto malé otvory od hmyzu neovplyvňujú trvanlivosť ani statické vlastnosti.

sibirsky smrekovec ipe bangikrai
massaranduba termoborovica termojaseň

Drevené galéria
Drevené galéria
Drevené galéria
Drevené galéria

Ďalšie produkty